Terapia DDA i DDD

Terapia DDA i DDD

Czym jest Terapia DDA i DDD?

Terapia DDA- Dorosłe Dzieci Alkoholików to wsparcie i terapia dla
dorosłych osób, które wychowały się w domach, w których
przynajmniej jeden opiekun miał problem.

Natomiast Terapia DDD to szersze pojęcie- Dziecko z Rodziny Dysfunkcyjnej, to pomoc terapeutyczna dla dorosłych osób, które wychowywały się w domach dysfunkcyjnych, w których doświadczały np. awantur rodziców, przemocy psychicznej i/ lub fizycznej, nadużyć seksualnych, nieprzewidywalności wydarzeń, chaosu, lęku, zaniedbania emocjonalnego, parentyfikacji.

Co jest celem terapii DDA lub DDD?

Celem terapii DDA jest oswojenie i przepracowanie śladów
traumatycznych doświadczeń i toksycznych relacji. Sesje terapeutyczne pomagają w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa oraz ułatwiają odkrycie własnego potencjału. Przede wszystkim pozwalają na zbudowanie dobrej relacji ze samym sobą.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7

Leczenie osób, które doświadczyły problemów rodzinnych

Stany zagrożenia zdrowia lub życia, awantury, przemoc psychiczna i fizyczna, nadużycia seksualne, nieprzewidywalność wydarzeń, chaos, lęk- są to typowe doświadczenia osób, które wychowały się w tzw. domach dysfunkcyjnych. Wielokrotne doświadczenie bycia odrzuconym przez rodzica, poczucie bycia mało ważnym, gorszym, to tematy pojawiające się w opowieściach osób z taką historią. Często unikają one bliskości albo wchodzą w relacje zbyt intensywnie, ponieważ potrzebują akceptacji otoczenia i boją się utraty kontroli nad swoimi uczuciami. Pragną stabilizacji i miłości, ale często same ją odrzucają pierwsze, bo boja się, że ją stracą. Takie osoby bywają bardzo krytyczne wobec siebie, często wywierają na siebie ogromną presję. Osobom z takimi doświadczeniami trudno jest się cieszyć w dorosłym życiu, paradoksalnie przeżywanie radości stresuje je, pojawiają się różnego rodzaju lęki. Jest to rodzaj odnajdywania się w chaosie i kryzysie oraz nieumiejętność bycia w stabilizacji. Towarzyszy im często ciągłe uczucie napięcia. Mają tendencje do dystansowania się wobec własnych uczuć, trudno im przeżywać i okazywać emocje, realizować swoje potrzeby- często w ogóle siebie nie znają.