Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Psychoterapia poznawczo-behawioralna - poznaj metodę

Terapia poznawczo–behawioralna opiera się na założeniu, iż poprzez zmianę nieadaptacyjnego sposobu myślenia, można wpłynąć pozytywnie na poprawę nastroju i zmianę zachowania. Bardzo często bywa tak, że to właśnie błędne przekonania, czy automatyczne myśli rodzą cierpienie oraz trudne uczucia, popychając nas w stronę nieprawidłowych zachowań. Terapeuta poznawczo-behawioralny przy pomocy różnych technik, pomaga klientowi zmienić lub zweryfikować jego sposób myślenia, szukając wraz
z nim szkodzących myśli.

Gdzie wykorzystujemy metodę w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralna?

Założenie psychoterapii poznawczo behawioralnej jest takie, że nasza aktywność umysłowa często nie jest odpowiedzią na to, co się dzieje realnie w rzeczywistości, a raczej, że są to wyuczone w przeszłości sposoby reagowania myślami, które pojawiają się automatycznie, a które często są błędne. Terapia poznawczo-behawioralna doskonale sprawdza się podczas leczenia zaburzeń bazujących na lęku i depresji. Często skupia się na wyprowadzaniu chorych z różnego rodzaju fobii, lęków napadowych, zaburzeń o charakterze kompulsywno-obsesyjnym, stresów pourazowych, nerwic i wielu innych zaburzeń.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7