Terapia EMDR

Terapia EMDR

Terapia EMDR

Terapia EMDR (ang. Eye Movement Desensitization and Reprocesing) to prężnie rozwijająca się forma psychoterapii oparta na licznych dowodach i badaniach naukowych. Nazywana terapią odwrażliwiania polega na pracy nad negatywnymi przekonaniami dotyczącymi siebie i świata („jestem beznadziejny”, „nie poradzę sobie”, „świat jest zły”), odnalezieniu ich przyczyn poprzez odszukanie traumatycznych wydarzeń i zablokowanych emocji, a następnie przetworzeniu ich, co w konsekwencji pozwala wrócić do równowagi w codziennym funkcjonowaniu.

Dla kogo terapia EMDR?

Terapia EMDR przeznaczona jest dla osób z traumatycznymi doświadczeniami, które borykają się z ich psychicznymi konsekwencjami, np. depresją. Z powodzeniem metodę tę wykorzystuje się w leczeniu traum, zaburzeń o podłożu lękowym, fobii, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, lęku uogólnionego, uzależnień czy problemów ze snem i odżywianiem.
Uniwersalność tej formy terapii pozwala adresować ją do różnych grup pacjentów, niezależnie od ich wieku czy stanu fizycznego.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7

Co jest celem terapii EMDR?

Większość trudnych dla psychiki wydarzeń „goi się” sama. Jeśli jednak proces ten zostanie zablokowany, emocje, doznania i myśli, które towarzyszyły danemu doświadczeniu, są ciągle żywe. Pamięć o nim wraz ze wszystkimi jego elementami (obrazami, dźwiękami, uczuciami, myślami, itp.) uaktywnia się w najmniej oczekiwanych momentach. Pojawiający się nadmiar i intensywność negatywnych myśli lub emocji może sugerować, że w procesie przetwarzania wcześniejszych trudnych doświadczeń, wystąpiła blokada, co oznacza, że rana psychiczna nie zagoiła się do końca.
Terapia EMDR ma na celu bezpiecznie, pod okiem terapeuty, powrócić pamięcią do trudnych doświadczeń i przetworzyć je, koncentrując się na emocjach, myślach i towarzyszących temu sygnałach płynących z ciała.