Interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa

Czym jest interwencja kryzysowa?

W naszym życiu zdarzają się sytuacje, na które nie zawsze mamy wpływ oraz nie wiemy jak sobie z nimi poradzić. Chociaż wydarzenia wywołujące kryzys mogą być bardzo różne i mieć odmienne podłoże, często są to przeżycia związane z utratą bliskiej osoby, zachwianiem bezpieczeństwa lub odrzuceniem społecznym z grupy.

Wsparcie w kryzysowych sytuacjach

To spotkania ukierunkowane na pomoc, wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Pomoc psychologiczna nie jest psychoterapią. Zakłada ona dostarczenie wsparcia i poszukania możliwości rozwiązania problemu. Taka pomoc ma głównie charakter krótkoterminowy.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7

Czym jest interwencja kryzysowa?

Interwencja kryzysowa to specjalna forma pomocy psychologicznej. Pomoc taka udzielana jest osobie, która przeżywa sytuację kryzysową związaną przeżyciami traumatycznymi. Może ona powodować poważne uszczerbki na zdrowiu psychicznym pacjenta. Pomoc psychologiczna jest aktywnym oddziaływaniem, polegającym na pomocy klientowi w uporaniu się ze stanem emocjonalnym, który uniemożliwia mu poradzenie sobie z daną sytuacją. Pomoc w sytuacji interwencji kryzysowej powinna być przeprowadzona przez osoby doświadczone, które są w stanie zrozumieć problem i wysłuchać swojego pacjenta. Nieumiejętnie przeprowadzona rozmowa może nie rozwiązać problemu i narazić pacjenta na niezrozumienie podłoża kryzysu. Niezmiernie ważny jest też czas udzielania pomocy. Kryzys prowadzi do zaburzenia równowagi emocjonalnej, z tego powodu, interwencja powinna zostać przeprowadzona możliwie jak najszybciej. Najważniejsze w interwencji kryzysowej jest to, aby zapewnić osobie będącej w kryzysie poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, aby ta nie czuła się osamotniona.