Psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna - poznaj metodę

Psychoterapia psychodynamiczna skoncentrowana jest na nieuświadomionych mechanizmach przeżywania, działania, myślenia oraz nieświadomych sposobach tworzenia i przeżywania relacji. Skupia się na wydobywaniu wewnętrznych konfliktów, pragnień, uczuć i potrzeb. Terapeuta w ramach psychoterapii psychodynamicznej zachęca do swobodnego dzielenia się swoimi uczuciami, myślami i skojarzeniami. Specjalista poznaje świat wewnętrzny klienta na podstawie rozmów, dynamiki relacji terapeutycznej i historii życia danej osoby.

Gdzie wykorzystujemy metodę w nurcie psychoterapii psychodynamicznej?

Terapia w nurcie psychodynamicznym polega na budowaniu nowego sposobu rozumienia i doświadczania rzeczywistości zewnętrznej oraz
wewnętrznej. Ważnym obszarem tej pracy jest budowanie relacji z terapeutą, która staje się fundamentem budowania dobrej relacji z samym sobą. Terapeuta stale dostosowuje się do aktualnych potrzeb i możliwości pacjenta, „podążając” za  dynamiką jego przeżyć psychicznych, poszukuje razem z pacjentem nowego rozumienia i przepracowuje trudne doświadczenia i trudne relacje z jego życia. Praca terapeuty w nurcie psychodynamicznym koncentruje się również na mechanizmach obronnych- metodach radzenia sobie z wewnętrznymi przeżyciami, które zwykle są nawykowe i nieuświadomione.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7