Terapia dla par i małżeństw

Terapia dla par
i małżeństw

Czym jest terapia dla par
i małżeństw?

Terapia dla par i małżeństw skoncentrowana jest na spotkaniach skupiających się na trudnościach w budowaniu satysfakcjonującego związku. Terapia par czasem wspierana jest dodatkowymi sesjami indywidualnymi z każdym z partnerów.

Terapia małżeńska i dla par

Terapie małżeńskie uświadamiają zarówno kobietę jak i mężczyznę, że czują taką samą potrzebę bycia zauważonymi i docenionymi w związku. Droga do zrozumienia drugiej strony jest różna i odmienna. Podczas terapii pokazujemy jakie znaczenie ma rozmowa, która pomoże dowiedzieć się, zrozumieć i zaakceptować fakt, że różnimy się między sobą. 

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7

Jak przebiega terapia dla małżeństw i par?

W terapii dla par i małżeństw uczestniczy terapeuta wraz z parą, która chce zmienić swoje życie i rozwiązać problemy. W centrum zainteresowania jest relacja dwojga ludzi. Sesja terapeutyczna pomaga zanalizować wpływ każdej z osób na kształtowanie relacji, a co za tym idzie, pozwala na zrozumienie stosunku, jaki panuje pomiędzy osobami uczestniczącymi w terapii. Dzięki temu terapeuta może wywnioskować pewne cechy charakterystyczne.

Budowanie relacji i wzajemnych stosunków jest procesem. Dynamika tego procesu jest uzależniona od chęci i zaangażowania dwóch stron. Pod wpływem osobistych doświadczeń oraz zewnętrznych wydarzeń (np. zmiana sytuacji zawodowej, pojawienie się dzieci w rodzinie, usamodzielnienie się dzieci) mogą cierpieć również osoby bliskie lub będące w otoczeniu np. pracy. Gdy przychodzi trudny czas kryzysu, warto udać się na terapię, aby skupić się na rozwiązaniu problemu oraz uniknięciu oddalenia się od siebie.