Psychoterapia w nurcie integracyjnym

Psychoterapia
w nurcie integracyjnym

Psychoterapia w nurcie integracyjnym - poznaj metodę

Terapia w nurcie integracyjnym, którą praktykujemy, zakłada poszukiwanie integracji różnych podejść. Korzystamy z dorobku wielu modalności, w tym współczesnej psychoterapii psychodynamicznej, psychoterapii Gestalt, terapii humanistyczno- egzystencjalnej, podejścia systemowego oraz psychoterapii poznawczo- behawioralnej. Nie ograniczamy się do rozumienia Klienta tylko w jeden określony sposób, w tym nurcie ważne jest, aby każda osoba, która do nas przychodzi i jej trudności traktowane były indywidualnie. W nomenklaturze psychologicznej taką formę psychoterapii, która łączy ogół dorobku istniejących podejść i wykorzystuje różne sposoby rozumienia trudności i różne techniki tworząc nową jakość, nazywa się właśnie psychoterapią w nurcie integracyjnym.

Gdzie wykorzystujemy metodę w nurcie integracyjnym?

Psychoterapia integracyjna jest niezwykle elastyczna
i dostosowana do potrzeb klienta. Proces terapeutyczny prowadzony w tym nurcie pozwala na skuteczne zidentyfikowanie schematów/programów/dynamik funkcjonowania, które utrudniają codzienne funkcjonowanie generując objawy czy trudności. Programy te wpływają na sposób przeżywania rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej, nasz sposób myślenia i zachowania. Pomoc terapeuty pozwala na wzmocnienie pozytywnej relacji samemu ze sobą i ze światem. Psychoterapia w nurcie integracyjnym osłabia negatywny wpływ minionych trudnych/ traumatycznych doświadczeń na życie, ponieważ te trudne doświadczenia, czy trudne relacje często z okresu dzieciństwa i okresu dorastania, ale też dorosłości kształtują sposób w jaki traktujemy samych siebie, ale też sposób w jaki budujemy relacje z innymi.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7