Psychoterapia w nurcie Gestalt

Psychoterapia
w nurcie Gestalt

Psychoterapia Gestalt - poznaj metodę

Terapia w nurcie Gestalt opiera się na założeniu, że każdy człowiek  ma możliwość czerpania z własnych zasobów, swojego potencjału, a także znajdować najlepsze rozwiązania swoich problemów. Terapia w tym nurcie wspiera proces rozumienia oraz integrowania własnych emocji. Wiele naszych potrzeb pozostaje w konflikcie z oczekiwaniami otoczenia, co według rozumienia Gestalt jest często przyczyną nerwicowych objawów, ponieważ człowiek uczy się rezygnować z własnych potrzeb i uczuć,  skutkuje to zablokowaniem potencjału i znacznymi stratami energii. Jednocześnie, wg Perlsa, który jest twórcą opisywanego podejścia, każdy organizm zmierza do osiągnięcia stanu pełni funkcjonowania, dopełnienia form i całości oraz wewnętrznej integracji.

Gdzie wykorzystujemy metodę Gestalt

Terapia Gestalt skupia się na tym, co dzieje się „tu i teraz”, a cały proces terapeutyczny opiera na pełnej szacunku i otwartości relacji terapeutycznej.  Celem jest pobudzenie procesu rozwoju poprzez doświadczenie kontaktu pomiędzy sobą a sobą. Terapia skierowana jest do osób, które w sposób chroniczny przeszkadzają sobie w zaspokajaniu własnych potrzeb oraz osiąganiu celów, które są dla nich ważne. Sesje terapeutyczne w danym nurcie koncentrują się głównie wokół procesu samoregulacji, aby każda jednostka umiała sama zaspokajać swoje potrzeby i utrzymywać wewnętrzną równowagę w stale przecież zmieniającym się życiu.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7