Psychoterapia zaburzeń depresyjno - lękowych

Psychoterapia zaburzeń depresyjno - lękowych

Czym jest psychoterapia zaburzeń depresyjno - lękowych?

Zaburzenia lękowe to coś więcej niż tylko nerwowość i ciągłe zamartwianie się. Jest to strach przed rzeczami, których nikt inny nie widzi i nie spodziewa się, że mogą one wystąpić.

Leczenie zaburzeń depresyjno-lękowych

W psychoterapii stosuje się techniki uczące jak radzić sobie z lękami, nerwicami, a także z objawami depresji. Pacjenci poznają, jak kontrolować swoje emocje. U niektórych osób cierpiących na zaburzenia depresyjno-lękowe w połączeniu z profesjonalną terapią stosuje się również farmakoterapię. Pamiętaj, że z problemami nigdy nie zostaniesz sam ze sobą. Nasi specjaliści są po to, żeby Ci pomóc.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7

Zaburzenia depresyjno-lękowe

Zaburzenia depresyjno-lękowe mogą przypominać zarówno depresję, jak i nerwicę lękową. Zdarza się, że duży poziom strachu, obaw bądź napięcia miesza się z dużym poziomem smutku i zmęczenia, a także niechęci. Stany te czasem wzajemnie się przeplatają lub na pewnych etapach życia występują oddzielnie. Mogą pojawiać się lęki o najbliższych, o sprawy teraźniejsze i przyszłe, bezsenność, uogólnione napięcie, czasem występują także ataki paniki- w takich sytuacjach pojawia się zazwyczaj szybsze bicie serca, zawroty głowy, uderzenia gorąca, duszności oraz przygnębienie, apatia, utrata energii do działania, zmęczenie. Praca terapeutyczna koncentruje się na zrozumieniu i przepracowaniu podłoża objawów. Wraz
z rozpoczęciem psychoterapii, na tyle, na ile to możliwe, zaleca się zwykle wdrożenie wysiłku fizycznego, treningów relaksacyjnych, pracy z oddechem, zdrowych nawyków żywieniowych.