Psychoterapia zaburzeń osobowości

Psychoterapia zaburzeń osobowości

Czym jest psychoterapia zaburzeń osobowości?

Zaburzenia osobowości to stany, które mogą rozwijać się z biegiem czasu
i dorastania. Powstają w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Są spowodowane wieloma czynnikami, m.in. błędnym odbieraniem rzeczywistości i wpływem osób postronnych. Może się to później odbić na okresie dorosłości, co prowadzi do licznych problemów, konfliktów
z otoczeniem oraz wielu innych trudności związanych z dorosłością.

Leczenie zaburzeń osobowości

Zaburzenia osobowości podlegają leczeniu za pomocą terapii poznawczo-behawioralnej.  Terapia ta jest jedną z najskuteczniejszych w tego typu zaburzeniach. W celu zrozumienia przyczyn problemów pacjenta, terapeuci poznawczo-behawioralni analizują jego myśli, emocje, zachowania, reakcje organizmu oraz wpływ otoczenia. Dzięki odpowiedniemu podejściu pacjenta, w sposób rzeczowy i indywidualny możemy zrozumieć jego motywację i podłożę problemu.

Jak umówić się na wizytę?

To proste, zadzwoń do nas pod numer tel: +48 506 356 041, kliknij w przycisk wyślij wiadomość, lub wypełnij formularz online. 

Ośrodek mieści się w Warszwie, Ul.Rakowiecka 1/3, lokal 7

Zaburzenia osobowości - jak sobie z nimi radzić?

Psychoterapia zaburzeń osobowości to praca skoncentrowana wokół zmiany utrwalonych wzorców przeżywania, myślenia i zachowania. To droga do odkrycia mechanizmów, które rządzą naszym sposobem myślenia, przeżywania i postępowania, utrudniając kontakty nie tylko z innymi ludźmi, ale także wpływając na sposób, w jaki traktujemy samych siebie. Szczególnie istotnym aspektem pracy dla terapeuty jest analiza zachowań pacjenta, czyli nieświadomego procesu, który polega na kierowaniu do terapeuty, a także innych osób uczuć, postaw i pragnień, jakich klient doświadczał wobec znaczących osób z przeszłości.