Twój Terapeuta w Strefie Pomocy

Bartosz Mitka

Psycholog Sportu, Psychoterapeuta, Provider TRE®

Wykształcenie: Jestem absolwentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Skończyłem całościowe 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem Certyfikowanym Psychologiem Sportu I Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, także  Członkiem Zespołu ds. Psychologii Komisji Medycznej przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W roku 2015 uzyskałem nominację na psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W 2015 roku ukończyłem również szkolenie certyfikacyjne metody TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises). Posiadam tytuł TRE® Provider’a uprawniający mnie do pracy indywidualnej, jak i pracy grupowej. Pracuję w nurcie integracyjnym, łącząc różne podejścia psychoterapeutyczne, w tym również pracę z ciałem. Korzystam z systematycznej superwizji u certyfikowanych superwizorów PSPI.

Doświadczenie: W czasie studiów psychologicznych związałem się z Instytutem Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, gdzie przez ponad dwa lata byłem konsultantem telefonicznym w Poradni dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Odbyłem staż zawodowy w Oddziale Całodobowym Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a także w Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia „Ogród”. Przez kilka lat pracowałem jako psycholog w Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie, gdzie pomagałem: kontuzjowanym sportowcom – profesjonalnym i amatorom- w powrocie do zdrowia przy wykorzystaniu psychologicznego programu rehabilitacyjnego; pacjentom z urazami nie uprawiającym sportu w powrocie do pełnej aktywności życiowej. Aktualnie od kilku lat prowadzę prywatną praktykę psychologiczną i  psychoterapeutyczną, także sesje TRE® w Warszawie.

Obszary Pracy: choroby psychosomatyczne, przewlekły ból, przewlekły stres, praca z osobami uprawiającym sport wyczynowo i rekreacyjnie, konsultacje psychologiczne, interwencja kryzysowa, zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, nerwica, zaburzenia emocjonalne, trudności w relacjach międzyludzkich, trauma, zaburzenia adaptacyjne, doświadczenia straty